Liste over arrangementer

Se også program i tabellform.

Hvis du savner noe på programmet tar vi veldig gjerne imot arrangementer. Si fra til komiteen om hva du vil arrangere, og eventuelle ønsker om tidspunkt. NB! For rollespill skiller vi mellom de arrangementene der arrangøren skriver et ferdig scenario som kan kjøres av andre spilledere, og de der det bare blir en spillgruppe med arrangøren som spilleder. Si fra hvilken type du vil arrangere.

Program

Arrangement Arrangør Type arrangement Puljesorter i synkende rekkefølge
Iron Dragon Knut Eivind Brennhaug Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Vampire the Masquerade: Rusted Veins Per Christian Henden Rollespill (flere spilledere) Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Space Cadets: Dice Duel Torstein Fjeldstad Selvik Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Power Grid Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Cthulhu Wars Tore Schade Svenningsson Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Yedo Elin Solem Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Star Wars Imperial Assault John Christer Nyheim-Rusti Brett- og kortspill Pulje 2+3 (fredag kveld/natt)
Roll for the galaxy Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 4 (lørdag morgen)
Potion Explosion Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 4 (lørdag morgen)
Ticket to Ride Per Kristian Schanke Brett- og kortspill Pulje 4 (lørdag morgen)
Shipyard Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Gods of the Fall Henrik Lerdahl Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 5 (lørdag formiddag)
Scythe Truls Gulbrandsen Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Roborally Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
5-minute dungeon 2 Petter Gjerp Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Savage Worlds: East Texas University Stig Waltoft Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 5 (lørdag formiddag)
Raise Your Goblets Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Fiasco 1 Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 4+5 (lørdag morgen/formiddag)
Gloom of Kilforth Tor Gjerde Brett- og kortspill Pulje 4+5 (lørdag morgen/formiddag)
Warhammer 40k Pål Nilsgård Miniatyrspill og samlekortspill Pulje 4+5 (lørdag morgen/formiddag)
Terraforming Mars Rasmus Jahr Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Landnám Tor Gjerde Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Vandrerne: En reise med kullbanen Torstein Fjeldstad Selvik Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Le Havre Runar Holen Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Firefly - The Train Job Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Time of Crisis Sigurd Johannes Gaut Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Rise of the Dawnchaser, D&D 5e Mads Vaagsether Rollespill (flere spilledere) Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Terra Mystica Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Aquileia Rolf Arne Gandrud Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Massive Darkness Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Warhammer 40k fortsettelse Miniatyrspill og samlekortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Bankett Komiteen Andre arrangementer Pulje 7a (bankettid)
Firefly - The Train Job Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7a (bankettid)
Rise of the Dawnchaser, D&D 5e, fortsettelse Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7a (bankettid)
Pathfinder: Finding Yourself Håkon Olsen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7b (etter banketten)
Paranoia (den nye utgaven) Rasmus Jahr Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7b (etter banketten)
Pathfinder: Finding Yourself (fortsettelse) Håkon Olsen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
Through the Ages Sigurd Johannes Gaut Brett- og kortspill Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
18xx Jan Åge Eriksen Brett- og kortspill Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
World of Warcraft the boardgame John Christer Nyheim-Rusti Brett- og kortspill Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
On the Underground - Paris Tor Gjerde Brett- og kortspill Pulje 10 (søndag morgen)
Thebes Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 10 (søndag morgen)
Wrasslin' Brett- og kortspill Pulje 11 (søndag formiddag)
Zombicie: The Black Plague - Wulfsburg Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 11 (søndag formiddag)
Fiasco 2 Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 10+11 (søndag morgen/formiddag)
Warmachine/Hordes Harald Torvatn Miniatyrspill og samlekortspill Pulje 10+11 (søndag morgen/formiddag)
Postconmiddag Komiteen Andre arrangementer Etter Hexcon
Conan: The board game Rasmus Durban Jahr Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Stone Age Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Railroad Tycoon Sigurd Johannes Gaut Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
5 minute dungeon 1 Petter Gjerp Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Keyflower Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Paranoia fortsettelse Rasmus Durban Jahr Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 8 (lørdag kveld)
GURPS: Monster Hunters of Baltimore High Magnus Ulstein Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 3 (natt til lørdag)
The Strange Henrik Lerdahl Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 1+2 (fredag ettermiddag/kveld
Fri spilling - brett- og kortspill Komiteen Brett- og kortspill Hele Hexcon
Fri spilling - rollespill Komiteen Rollespill (flere spilledere) Hele Hexcon