Liste over arrangementer

Se også program i tabellform.

Hvis du savner noe på programmet tar vi veldig gjerne imot arrangementer. Si fra til komiteen om hva du vil arrangere, og eventuelle ønsker om tidspunkt. NB! For rollespill skiller vi mellom de arrangementene der arrangøren skriver et ferdig scenario som kan kjøres av andre spilledere, og de der det bare blir en spillgruppe med arrangøren som spilleder. Si fra hvilken type du vil arrangere.

Program

Arrangement Arrangørsorter i synkende rekkefølge Type arrangement Pulje
Wrasslin' Brett- og kortspill Pulje 11 (søndag formiddag)
Rise of the Dawnchaser, D&D 5e, fortsettelse Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7a (bankettid)
Warhammer 40k fortsettelse Miniatyrspill og samlekortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Bankett Komiteen Andre arrangementer Pulje 7a (bankettid)
Postconmiddag Komiteen Andre arrangementer Etter Hexcon
Fri spilling - brett- og kortspill Komiteen Brett- og kortspill Hele Hexcon
Fri spilling - rollespill Komiteen Rollespill (flere spilledere) Hele Hexcon
Through the Ages Sigurd Johannes Gaut Brett- og kortspill Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
Time of Crisis Sigurd Johannes Gaut Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Railroad Tycoon Sigurd Johannes Gaut Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Roll for the galaxy Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 4 (lørdag morgen)
Warmachine/Hordes Harald Torvatn Miniatyrspill og samlekortspill Pulje 10+11 (søndag morgen/formiddag)
Roborally Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Power Grid Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Keyflower Harald Torvatn Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Fiasco 1 Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 4+5 (lørdag morgen/formiddag)
Fiasco 2 Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 10+11 (søndag morgen/formiddag)
Firefly - The Train Job Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Firefly - The Train Job Fredrik Maure Olavesen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7a (bankettid)
Pathfinder: Finding Yourself (fortsettelse) Håkon Olsen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
Pathfinder: Finding Yourself Håkon Olsen Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7b (etter banketten)
Star Wars Imperial Assault John Christer Nyheim-Rusti Brett- og kortspill Pulje 2+3 (fredag kveld/natt)
World of Warcraft the boardgame John Christer Nyheim-Rusti Brett- og kortspill Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
GURPS: Monster Hunters of Baltimore High Magnus Ulstein Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 3 (natt til lørdag)
Cthulhu Wars Tore Schade Svenningsson Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Vandrerne: En reise med kullbanen Torstein Fjeldstad Selvik Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Space Cadets: Dice Duel Torstein Fjeldstad Selvik Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Conan: The board game Rasmus Durban Jahr Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Paranoia fortsettelse Rasmus Durban Jahr Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 8 (lørdag kveld)
Le Havre Runar Holen Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
The Strange Henrik Lerdahl Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 1+2 (fredag ettermiddag/kveld
Gods of the Fall Henrik Lerdahl Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 5 (lørdag formiddag)
Laiv: Limbo Espen Kvernmo Andre arrangementer Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Ticket to Ride Per Kristian Schanke Brett- og kortspill Pulje 4 (lørdag morgen)
Iron Dragon Knut Eivind Brennhaug Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Rise of the Dawnchaser, D&D 5e Mads Vaagsether Rollespill (flere spilledere) Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
18xx Jan Åge Eriksen Brett- og kortspill Pulje 8+9 (lørdag kveld/natt)
Savage Worlds: East Texas University Stig Waltoft Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 5 (lørdag formiddag)
5 minute dungeon 1 Petter Gjerp Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
5-minute dungeon 2 Petter Gjerp Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Shipyard Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Stone Age Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 2 (fredag kveld)
Thebes Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 10 (søndag morgen)
Terra Mystica Kristoffer Fiskvik Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
On the Underground - Paris Tor Gjerde Brett- og kortspill Pulje 10 (søndag morgen)
Landnám Tor Gjerde Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Gloom of Kilforth Tor Gjerde Brett- og kortspill Pulje 4+5 (lørdag morgen/formiddag)
Potion Explosion Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 4 (lørdag morgen)
Raise Your Goblets Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Massive Darkness Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Zombicie: The Black Plague - Wulfsburg Ole Ingvar Stene Brett- og kortspill Pulje 11 (søndag formiddag)
Warhammer 40k Pål Nilsgård Miniatyrspill og samlekortspill Pulje 4+5 (lørdag morgen/formiddag)
Aquileia Rolf Arne Gandrud Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Yedo Elin Solem Brett- og kortspill Pulje 1 (fredag ettermiddag)
Terraforming Mars Rasmus Jahr Brett- og kortspill Pulje 6 (lørdag ettermiddag)
Paranoia (den nye utgaven) Rasmus Jahr Rollespill (kun arrangør er spilleder) Pulje 7b (etter banketten)
Scythe Truls Gulbrandsen Brett- og kortspill Pulje 5 (lørdag formiddag)
Vampire the Masquerade: Rusted Veins Per Christian Henden Rollespill (flere spilledere) Pulje 1 (fredag ettermiddag)